برگزاری دومین جلسه شورای پیام رسان سلامت دانشگاه دوشنبه، 2 مرداد 1396

دومین جلسه شورای پیام رسان سلامت دانشگاه علوم پزشکی کردستان با حضور اعضای شورا در دفتر سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار وب دا، سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کردستان ضمن بیان ضرورت شناسایی مشکلات حوزه سلامت، گفت: مشکلات حوزه سلامت با شتاب زیاد در کنار سایر مشکلات حوزه اجتماعی ، اعتیاد، ایدز و...  در حال افزایش است و هزینه های سنگین اقتصادی را بر دوش دولت و جامعه می گذارد.


دکتر بهرام کندایی با تاکید بر اهمیت نقش پیام رسانان سلامت در چرخه تامین سلامت جامعه، افزود: ارتقاء فرهنگ و سواد سلامت مردم در کنار وضعیت معیشتی، اقتصاد، اشتغال و ... از ارکان مهم سلامت است که ریشه در اجتماع دارد.

وی اظهار داشت: فرهنگ مردم با تغییر نگرش و افکار آنان در زمینه سلامت قابل تغییر است و وزارت متبوع، مسئولان، مدیران ، سایر کارکنان و بهورزان دانشگاه و واحدهای تابعه بعنوان پیکره دولت می توانند با انجام رسالت خود در جامعه سبب غنی شدن فرهنگ و ارتقاء سواد سلامت مردم گردند.

سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه با تاکید بر استفاده از پتانسیل و قدرت نفوذی رسانه ها، سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت در جامعه، عنوان کرد: هر کدام از اعضای شرکت کننده در این جلسه بعنوان نماینده های واحد های مختلف دانشگاه بر اساس برنامه ها و دستورالعمل های ابلاغی واحدهای مربوطه بر اساس نیاز سنجی مردم ، پیام های سلامت حوزه کاری خود را جهت آگاه سازی و اطلاع رسانی به مردم و انعکاس آن در نشست با اصحاب رسانه ارائه نمایند.

 

در پایان جلسه هر کدام از اعضا به بیان پیام های سلامت حوزه خود و ارائه راهکار مناسب جهت اطلاع رسانی آن در بین مردم پرداختند.