بلوک زایمان

بلوک زایمان بیمارستان بعثت
مسئول بخش:  خانم عهدیه امین زاد
 
این بخش در طبقه زیرزمین بیمارستان قرار دارد و شامل قسمتهای مختلف میباشد:
 • اتاق انتظار که مجهز به آیفون تصویری جهت اطلاع از وضعیت مادران باردار توسط همراهان در نظر گرفته شده است
 • اتاق معاینه که خط اول مراجعه به بلوک زایمان است. مراجعه کننده توسط رزیدنت زنان یا ماما ویزیت شده و در صورت نیاز به بستری، در بخش الکتیو زنان یا در بلوک و اتاق لیبر بستری میشیود، و در صورت عدم نیاز به بستری، با آموزش ها و دستورات لازم ترخیص میشود. 
 • اتاق لیبر که دارای تلویزیون و سرویس بهداشتی بوده و هر تخت از تخت دیگر با استفاده از دیوار و شیشه مات جدا شده است. در این اتاق مادران به طور مرتب توسط ماما و رزیدنت زنان با استفاده از آخرین تجهیزات مراقبت میشوند. از جمله اقداماتی که در این اتاق صورت میگیرد میتوان به این موارد اشاره کرد: کنترل مراحل زایمان، کنترل صدای قلب جنین، کنترل وضعیت مادر باردار (کنترل علائم حیاتی، کنتراکشن، و ...)، انجام اینداکشن، کمک به فرایند زایمان، و تشخیص مادران پر خطر. 
 • اتاق زایمان که دارای 4 تخت زایمانی و 1 عدد وارمر و  2 عدد انکوباتور و وسایل احیای نوزادان و ترالی احیا بزرگسالان میباشد. زایمان به صورت طبیعی و با استفاده از واکیوم در این اتاق انجام میشود.  رزیدنت زنان به صورت 24 ساعته و کامل در این بخش حضور فعال داشته و نظارت کامل بر فرایند زایمان دارد. در صورت نیاز، متخصص زنان و زایمان نیز جهت کمک به فرایند زایمان در این بخش حضور دارد. در صورت نیاز به حضور رزیدنت نوزادان و ویزیت نوزاد متولد شده توسط رزیدنت یا متخصص نوزادان امکانات لازم فراهم است. 
 • اتاق مادران پر خطر، مادران در این اتاق تحت مراقبت ویژه قرار دارند و باید دفتر پرستاری در جریان وضعیت بیماران گذاشته شوند و تمامی امکانات لازم جهت کمک به روند بهبودی مادر قرار داده شود. از مواردی که می توان به آن اشاره کرد آموزش و انجام زایمان فیزیولوزیک زیر نظر متخصصین زنان و بیهوشی و پرسنل مامایی که دوره مذکور را گذرانده اند جهت  مادران داوطلب  میباشد.   

 •        

  پز شکان متخصص زنان


  1-1-خانم دکتر شعله شاه غیبی                                 2-خانم دکتر فریبا سید الشهدایی

  3-خانم دکتر نسرین صوفی زاده                               4- خانم دکتر فریبا فرهادی فر

  5-خانم دکتر سیده ریحانه یوسفی                             6-خانم دکتر آزیتا هدف جو

  7-خانم دکتر سیمین زندیه                                      8- خانم دکتر بهار قماشچی

  9- خانم دکتر معصومه رضایی                             10- خانم دکتر فرناز زندوکیلی  11-خانم دکتر شمسی زارع                                  12- خانم دکتر عایشه معماری11

  13- خانم دکتر فریبا دکتر نینا فرشباف                    14- خانم دکتر ندا حاجیها