بیمه نیروهای مسلح

مسئول بخش تأمین اجتماعی و خدمات درمانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح (ساتا) است .

انجام امور درمانی و بیمه مکمل درمان ، امور بازنشستگی ، وظیفه بیگری و مستمری بگیری ، ارائه خدمات بیمه‌ای اعم از بیمه عمر و حوادث و انواع بیمه‌های متداول در کشور ، پرداخت کمک هزینه‌های قانونی ، اعطاء انواع تسهیلات نظیر وام و کمکهای بلاعوض و خدمات رفاهی و ... در سطح آحاد کارکنان شاغل و بازنشستگان نیروهای مسلح و خانواده‌های آنها ، از مهمترین رئوس مسئولیت‌ها و وظایف ساتا و مجموعه‌های وابسته به آن می‌باشد .

این سازمان در پنج حوزه بیمه سلامت و درمان،،خدمات بازنشستگی ،خدمات رفاهی، بیمه و حوزه مسکن مشغول ارائه خدمات به نیروهای مسلح و خانواده‌های آنها می‌باشد.

اهم شاخص های این حوزه :

       تنوع عضویت : شاغل، بازنشسته، وظیفه‌بگیر، وظیفه، خانواده‌ها

       گستره جغرافیایی: کل کشور

 طرح ریزی خدمات تامین اجتماعی و نظارت بر حسن اجرای آنها از طریق ساتا و انجام آن متکی بر یک شبکه فراگیر و کارآمد از همکاران (سازمانهای ساخد ، سابا ،  صندوق بیمه   ،شستان   و...( و با بکارگیری روشها و فناوری های روز صورت می پذیرد.
  • بیمه سلامت و درمان

بهره مندی بیمه شدگان از  خدمات بیمه درمانی و تأمین  و توسعه سلامت کارکنان(اعم از پایور ، پیمانی ، وظیفه و بسیجی ویژه ) و جانبازان زیر 70 درصد و بازنشستگان نیروهای مسلح و خانواده آنان برابر استانداردها  و ارائه خدمات با تقدم بیمه پایه نسبت به بیمه مکمل  انجام می گیرد . سازمان خدمات درمانی ن.م در حال حاضر با 35 اداره و 59 دفتر نمایندگی و با عقد قرارداد با 40 هزار مرکز در مانی (نظامی ، دولتی ، خصوصی و...)  به جمعیتی بالغ بر5 میلیون نفر بیمه شده  ارائه خدمت می نماید . خدمات بیمه اولیه در قالب تعرفه های مصوب شورایعالی بیمه و هیأت محترم دولت و خدمات بیمه مکمل در قالب تعرفه های مصوب ستاد کل نیروهای مسلح ارائه می گردد .

مابه التفاوت هزینه های درمانی بیماران صعب العلاج که مازاد بر تعرفه های مصوب فوق الذکر می باشد که از محل منابع بیمه مکمل و  کمک ستاد کل تآمین و پرداخت می گردد .

  • حوزه سلامت :

1-ارائه خدمات بیمه  اولیه درمان

2-ارائه خدمات بیمه مکمل درمان                                                                                                     

3- حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج در هزینه های درمان

4- انجام معاینات ادواری و پایش سلامت کارکنان ن م

5- ارائه خدمات به جانبازان زیر 70 درصد 

       تحت پوشش قراردادن بیماران خاص و صعب العلاج و بیماران معسر

       راه اندازی سیستم  جامع مکانیزه بیمه گری  جهت بهبود مشکلات درمانی افراد تحت پوشش و ارتقاء تعامل نظام مند با مراکز طرف قرارداد

       ارتقاء سطح کمی و کیفی خدمات مراکز درمانی ن.م در راستای ارائه خدمات مطلوب 

       راه اندازی کلینیک دیابت

       پوشش مناسب هزینه های درمانی جانبازان و ایثارگران بازنشسته و یا شاغل به همراه عائله تحت تکفل آنها

       آغاز خرید راهبردی خدمات جهت کاهش هزینه های خرید و پخش دارو ، تجهیزات در مقیاس بالا برای سازمان و ارتقاء  خدمات مطلوب ، دسترسی آسان و... ویژه بیمه شدگان

  • خدمات بازنشستگی

در این حوزه، خدماتی همچون برقراری، پرداخت و ترمیم حقوق بازنشستگی، وظیفه و مستمری، وراثت، برقرار حقوق وظیفه و از کارافتادگی، برقراری مستمری بازماندگان متوفی ارائه می‌شود. در این بخش همچنین کمک هزینه‌های عائله‌مندی، اولاد، ازدواج، کفن و دفن و بیماری به افراد تحت پوشش ارائه می‌شود .

  • خدمات رفاهی

در این حوزه انواع خدمات رفاهی همچون خدمات زیارتی و سیاحتی، تسهیلات وام ازدواج، خدمات ورزشی، خدمات مشاوره‌ای، حمایت و معاضدت حقوقی و قضایی، تسهیلات وام خودرو ارائه می‌شود.

  • بیمه

در این حوزه انواع خدمات بیمه‌ای در بخش‌های بیمه عمر و حوادث کارکنان و بازنشستگان نیروهای‌مسلح، بیمه عمر و سرمایه‌گذاری و انواع بیمه‌های آتش‌سوزی، سیل و زلزله، خودرو، مهندسی، باربری و بیمه مسئولیت مدنی ، بیمه مسئولیت حرفه‌ای ارائه می‌شود .

  • مسکن

در حوزه مسکن، با تشکیل صندوق تعاون و سرمایه‌گذاری مسکن، تسهیلات و وام خرید مسکن، واگذاری مسکن به روش‌های متنوعی همچون واگذاری 99 ساله، پروژه‌های نیمه تمام آزاد و .... ارائه می‌شود .

اوقات شرعی به افق مریوان
اذان صبح: 4:21
طلوع آفتاب: 6:09
اذان ظهر: 13:26
اذان عصر: 18:41
غروب آفتاب: 20:42
اذان مغرب: 21:02
نیمه شب شرعی: 23:54
دانلود فرم
فرم PDP
جهت مطالعه همکاران گرامی
دانلود نرم افزار
نظرسنجی کاربران گرامی
میزان رضایتمندی شما کاربر گرامی نسبت به محتوای وب سایت بیمارستان فجر مریوان


[مشاهده نتایج]