درمانگاه

واحد درمانگاه

خانم محمود عربی

                                                   مسئول درمانگاه

 

درمانگاه :(clinic) به ساختمان یا بخشی در بیمارستان یا مرکز بهداشتی - درمانی که به درمان بیماران یا مراقبت پزشکی از بیماران سرپایی اختصاص دارد می گویند. معمولاً درمانگاه موسسه‌ای مستقل است که به درمان بیماران می‌پردازد ولی برخلاف بیمارستان بیماران را بستری نمی‌کند .

تیم تخصصی درمانگاه توحید با بهره گیری از تخصص های مختلف علوم پزشکی به صورت بین رشته ای به ارائه مشاوره و انجام خدمات تشخیصی و درمانی می پردازد.

خدمات ارائه شده در کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی مرکز درمانی توحید شامل کلیه خدمات سرپایی از جمله متخصص مغز و اعصاب،متخصص قلب و عروق، اکو و نوار قلب، فوق تخصص جراحی قلب ، فوق تخصص گوارش و آندوسکوپی، کلیه و مجاری ادراری ،جراحی عمومی ، فوق تخصص ریه، روانپزشک ، متخص داخلی ، متخصص عفونی، متخصص مسمومیت ها و پزشکی قانونی، بیهوشی، فوق تخصص خون و انکولوژی ، فوق تخصص روماتولوژی ، متخصص فک و صورت و فوق تخصص نفرولوژی می باشد .

 

 

 

معرفی رشته روماتولوژی :

 

روماتولوژی یکی از رشته های فوق تخصص در پزشکی داخلی و پزشکی اطفال است که به مطالعه و درمان بیماری‌های بافت همبند و استخوان‌های بدن انسان توجه دارد.

زنان حدود سه برابر بیشتراز مردان به بیماری های روماتولوژی دچار می شوند. بیماری روماتولوژی یک بیماری مفصلی است که ممکن است بسیاری از افراد دچار ان شوند

بیماری روماتولوژی میتواند در مچ پا ، دست ، زانو ، آرنج و سایر مفاصل بدن شیوع پیدا کند. درمان بیماری روماتولوژی اگر زود شناسایی شود خیلی راحت تر است

برخی بیماری های شایع مربوط به روماتولوژی عبارتند از:
آرتروز، آرتریت پسوریاتیک، آرتریت روماتوئید، اسپوندیلیت آنکیلوزان ، اسکلرودرمی، بیماری بهجت، پوکی استخوان، روماتیسم و آرتریت، سندرم تونل کارپ (مچ دست)، سندرم شوگرن، فیبرومیالژی، کمردرد، لوپوس، میوزیت، نقرس، واسکولیت ها.

 

روماتولوژی و روماتیسم از بیماری هایی هست که در استخوان و مفصل ایجاد می شود و اکثرا همراه با درد است.

یادتان باشد که همیشه پیشگیری بهتر از درمان است.

تا جایی که میتوانید ورزش کردن را فراموش نکنید. هیچ وقت عصبی  نشوید و همیشه ارام باشید