تاریخچه بیمارستان

 

 

تاریخچه بیمارستان توحید

 

مرکز توحید در شهر سنندج واقع شده و بیمارستانی آموزشی ، پژوهشی و درمانی و تحت وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و از جمله بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی کردستان است که در سال 1354 با ظرفیت رسمی 457 تخت ثابت تاسیس و در حال حاضر 518 تخت ثابت دارد . بخش های موجود در این بیمارستان عبارتند از : داخلی ( فوق تخصص گوارش ، فوق تخصص ریه ، فوق تخصص روماتولوژی ، فوق تخصص نفرولوژی ، فوق تخصص غدد ) ، جراحی ، خون و انکولوژی ، اورژانس ، سوختگی ، عفونی ، نورولوژی ، قلب و آنژیوگرافی ، مسمومیت ، رادیوتراپی ، درمانگاه تخصصی ، درمانگاه دیابت ، ICU ، CCU ، آزمایشگاه، رادیولوژی، مرکز جراحی قلب شهید بروجردی می باشد

دانشگاه علوم پزشکی کردستان در سال 1386 در راستای بهبود ارائه کیفیت خدمات درمانی استان اقدام به تاسیس مرکز جراحی قلب نمود که در سال 1391 مرکز جراحی قلب شهید بروجردی وابسته به مرکز توحید با 32  تخت مصوب مورد بهره برداری قرار گرفت .

برنامه استراتژیک مرکز بصورت 3 ساله از آذر ماه 1394 لغایت آذر 1397 تدوین گردیده و چشم انداز آن بصورت زیر تعیین گردید :

 

خانواده بزرگ توحید برآن است تا با استعانت از خداوند متعال و با تکیه بر دانش و فن آوری روز و به مدد ایمان ، وجدان کاری و تلاش گروهی نیروی انسانی کارآمد خویش تا سال 1397 ، به عنوان یکی از برترین و پیشروترین مراکز در ارائه خدمات درمانی ، آموزشی و پژوهشی در سطح کشور باشد .

مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی توحید به عنوان قدیمی ترین بیمارستان استان و بیمارستانی دولتی و وابسته به دانشگاه علوم پزشکی کردستان خدمات درمانی ،تخصصی و فوق تخصصی را بر مبنای رسالت خود و در چارچوب قوانین بهداشت و درمان کشور با رعایت اصول زیر تامین می نماید.

 

·         ارائه خدمات درمانی موثر

·         بهبود مستمر کیفیت خدمات درمانی

 

·         آموزش دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی

 

 

·         انجام و به کارگیری پژوهش های کاربردی

و همچنین سعی در  تامین انتظارات بیماران ، کارکنان و سایر ذینفعان  دارد.

رعایت اصول دینی و اخلاقی ، مشتری مداری ،مسوولیت پذیری و شایسته سالاری ،کار تیمی ،حفظ و ارتقا ایمنی ارج نهادن به خلاقیت و نوآوری ،بهبود مستمر کیفیت و پزشکی مبتنی بر شواهد از ارزش های این مرکز است .

 

در نهایت هدف کلی مرکز ارتقاء کیفیت ارایه خدمات سلامت می باشد .