رهبری

بدنه خبر

انتقال مادر باردار مبتلا به مسمومیت حاملگی با بالگرد اورژانس از قروه به سنندج چهارشنبه، 22 فروردین 1397

مادر باردار 31 هفته مبتلا به مسمومیت حاملگی، فشار خون بالا و دارای وضعیت وخیم با بالگرد اوژانس هوایی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از قروه به سنندج انتقال یافت.

معاون درمان دانشگاه در این زمینه عنوان کرد: صبح امروز به دنبال اعلام وضعیت وخیم مادر باردار 31 هفته مبتلا به مسمومیت حاملگی شدید، فشار خون بالا، دارای تشنج و کاهش سطح هوشیاری به معاونت درمان، بلافاصله تیم واکنش سریع نجات جان مادران باردار بدحال در مرکز استان تشکیل و ضمن هماهنگی با متخصصین زنان، بیهوشی، داخلی و مغز و اعصاب بیمارستان قروه، بر اساس اصول علمی جهت پیشگیری از عوارض بیشتر مسمومیت حاملگی، تصمیم به ختم بارداری گرفته شد.

دکتر هومن قصری ادامه داد: پس از انجام ختم بارداری، به بالگرد اورژانس هوایی جهت انتقال و اعزام سریع مادر باردار مذکور برای دریافت خدمات درمانی بیشتر فوق تخصصی در سنندج دستور پرواز داده شد.

 
 

دکتر قصری خاطر نشان ساخت: همزمان با انتقال بیمار با بالگرد به سنندج و پس از فرود در پد بالگرد بیمارستان توحید با یک آمبولانس مجهز و تیم درمانی فوریتهای پزشکی به بخش ICU مرکز پزشکی بعثت منتقل و در آنجا بوسیله متخصصین و فوق تخصصین زنان، بیهوشی، داخلی، مغز و اعصاب و خون تحت مداوا قرار گرفت.

وی در پایان گفت: بیمار مذکور در حال حاضر در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان بعثت بستری و تحت مراقبت های درمانی ویژه قرار دارد و امیدواریم وضعیت عمومی این خانم در ساعات آینده با اقدامات درمانی انجام شده به بهبودی منجر شود. 

 
 
پورتال اخبار