رهبری

بدنه خبر

برگزاری جلسه بین بخشی هفته سلامت دوشنبه، 27 فروردین 1397

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان بیجار

بمناسبت هفته اول اردیبهشت وباتوجه به نامگذاری شعار هفته سلامت از سوی سازمان بهداشت جهانی باعنوان(( پوشش همگانی سلامت: برای همه، در همه جا)) اولین جلسه هماهنگی بین بخشی باحضور روسای ونمایندگان ادارات ونماینده های سمن های فعال شهر درسالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

در ابتدا ی جلسه محبیان معاون فرماندار شهرستان بیجار عنوان نمودند که یکی از مهم ترین موضوعات مرتبط با بحث سلامت، بحث ورزش است و برنامه های که در هفته سلامت خواهیم داشت بحث ورزش باید نقش پر رنگی داشته باشد. و به همین جهت در هفته سلامت اداره ورزش و جوانان نقش پر رنگی نسبت به سایر ادارات خواهد داشت.

 محبیان ادامه داد یکی دیگر از امور مرتبط که در زمینه فرهنگ سازی ، آموزش و ترویج است، بحث آموزش و یادگیری هست خصوصا برای جامعه هدف در مدارس میتوانیم در سنین پایین در حوزه سلامت در مدارس کار بکنیم

 سپس دکتر مظاهری مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان بیجار ضمن تبریک سال نوبه حاضرین در جلسه خاطر نشان کرد که هفته اول اردیبهشت ماه طبق سالیان گذشته هفته سلامت نامگذاری شده استبا شعار(( پوشش همگانی سلامت: برای همه، در همه جا) و از آنجایی که یکی از اولویت های دولت تدبیر و امید مانور بر روی مسائل بهداشتی و سلامت هست حساسیت ویژه ای امسال برای برگزاری هفته سلامت وجود داد.

مظاهری اضافه کرد برنامه های تدارک دیده برای هفته سلامت امسال در سه حیطه برنامه ریزی شده که حیطه اول افزایش آگاهی مردم ، حیطه دوم برگزاری برنامه های ورزشی است و برنامه هایی که در حیطه سوم قرار داده ایم در زمینه فرهنگ جایگذاری شده اند.

مدیریت شبکه بهداشت و درمان بیجار اظهار کرد برنامه های هفته سلامت در شهرستان بیجار در هفت روز برنامه ریزی شده است که از روز اول اردیبهشت تا هفت اردیبهشت به ترتیب به شرح است، برگزاری اولین دوره مسابقات بومی محلی، مسابقات دوچرخه سواری برای عموم مردم، مسابقات دوو در مقطع ابتدای، برگزاری جشنواره غذاهای بومی محلی و سالم، پیاده روی در شهر های پیرتاج، توپ آغاج و حسن آباد، برگزاری همایش سلامت، همایش پیاده روی بزرگ خانوادگی در شهر بیجار

در ادامه حاضرین در جلسه نظرات خود را جهت هر چه بهتر برگزاری برنامه های هفته سلامت بیان کردند

 
 
 
 
 
پورتال اخبار