رهبری

بدنه خبر

تبریک روز جهانی ماما شنبه، 15 اردیبهشت 1397
 

 

 دکتر صدیق جدیدالاسلامی رئیس بیمارستان توحید  طی پیامی روز جهانی ماما را به همکاران تلاشگر در این عرصه تبریک گفت. متن پیام بدین شرح می باشد:

پیامبر اکرم(ص) می فرمایند: کسی که برای برآوردن نیاز بیماری تلاش کند، خواه نیاز او برآورده شود یا نه، همانند روزی که از مادر متولد شده است از گناهان پاک می گردد.

روز ماما ، روز ارج نهادن به صبوری و سلوک  همکاران فرهیخته ای است که ، با مهربانی و عطوفت زندگی را معنا می بخشند و اولین طلیعه حیات انسانی پاک ، نوزادی با سرشتی آسمانی را رقم میزنند. ادامه هستی در گرو تداوم برق شادمانه نگاه مادران و لبخند روشن و معصومانه نوزادان است و سلامتی این عزیزان مدیون تلاش شبانه روزی و بدون چشم داشتی است که برای مراقبت آنان بکار بسته اید. نقش ماما، نقش فرشته ای است که نخستین شاهد رخداد بزرگ آفرینش است. یار مهربانی که مادر باردار را در فرآیند پیچیده تولد همراهی می­کند تا خاطره شیرین مادر شدن را بی­دغدغه و با آرامش تجربه کند. همچنین نقش این همکاران صبور و پرتلاش در تحقق اهداف بلند طرح تحول نظام سلامت به­ویژه دست­یابی به شاخص­های استاندارد زایمان طبیعی نقشی بی­بدلیل و موثر بوده است.

روز جهانی ماما فرصت مناسبی برای یادآوری اهمیت و جایگاه مامایی در نظام سلامت ملی و تجلیل و قدرانی از خدمات خالصانه و زحمات بی شائبه این قشر صبور و مخلص است.
بدون تردید توجه به سخت‌ کوشی توام با مسئولیت ‌شناسی این عزیزان، الگویی برای همه کسانی است که به خدمت بی ‌منت و صادقانه به مردم می ‌اندیشند و آن را لازمه تحصیل رضایت خدا می‌دانند.

‌روز جهانی ماما را که همزمان با بهار طبیعت است به شما تلاشگران جامعه مامایی که وظیفه دشوار و حیاتی حفظ سلامت مادر و نوزاد را به عهده دارید تبریک و تهنیت عرض می نمائیم

.
 
 
پورتال اخبار