رهبری

بدنه خبر

به مناسبت هفته ملی سالمند : برگزاری همایش تحکیم حقوق سالمندان در روستای نوین از توابع شهرستان سروآباد پنجشنبه، 19 مهر 1397

به مناسبت هفته ملی سالمند همایش تحکیم حقوق سالمندان در مسجد روستای نوین از توابع شهرستان سروآباد در راستای تبیین شعار این هفته تحت عنوان تحکیم حقوق سالمندان با همت و همکاری واحد بهداشت خانواده مرکز بهداشت بهداشت شهرستان و ادارات بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان سروآباد در این همایش مهندس محمدکریم حسینی رئیس مرکز بهداشت شهرستان سروآباد ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع سالخوردگان اظهار داشتند: جهان هر سال با درصد جمعیت سالمند بیشتر و سالمندان پیرتر روبرو خواهد بود. تأمین سلامت سالمندان یکی از مهمترین چالش های اقتصادی، اجتماعی و بهداشتی درمانی در قرن بیست و یکم به شمار می‌رود. رشد جهانی جمعیت سالمندان هم برای ارائه کنندگان خدمات بهداشتی، درمانی و هم برای اعضای خانواده وجامعه ای که سالمندان در آن زندگی می‌کنند یک چالش مهم محسوب میگردد. که در حوزه بهداشت و درمان این قشر گرانمایه سیاستهای کلی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران براساس رهنمودهای اسلامی در اولویت و جایگاه ویژه ای میباشد آنچنان که همگان واقفید در دین مبین اسلام تکریم و خدمت به سالمندان از واجبات میباشد و پیامبر و ائمه اطهار نیز در این خصوص از طریق احادیث اهمیت موضوع را تذکر داده اند همین امر ما را مجاب مینماید که بهترین خدمات را براساس توانمندیها برای سالمندان عزیز فراهم نماییم.

 
 

ایشان در ادامه در خصوص افزایش جمعیت سالمندان در کشور و بویژه استان کردستان نیز افزودند: رشد جمعیت در هر نقطه از جهان نشانه کیفیت سطح بهداشتی آن منطقه را میرساند که خوشبختانه کشور ما و بویژه استان کردستان در این زمینه نیز موفق بوده است و افزایش طول عمر انسانها در محیط سالم و جامعه ای سالم و در کل بهداشت و درمان صحیح میسر میباشد.

در ادامه هر کدام از رؤسای ادارات کمیته امداد و بهزیستی در بیاناتی برگزاری این همایش را گامی مؤثر دانستند و به تشریح عملکرد و برنامه های ادارات مذکور پرداختند همچنین امام جمعه روستای نوین نیز در جمع سالمندان به ذکر احادیثی از دین مبین اسلام در خصوص اکرام سالمندان پرداختند و از زحمات و تلاشهای دست اندرکاران همایش تشکر کردند.

 

کارشناس بهداشت روان کورش سعیدیان نیز با موضوع روابط اجتماعی سالمندان و تأثیر آن بر روح و روان دقایقی را به بحث و گفتگو با سالمندان پرداخت..

کنترل قند و فشارخون و توزیع مکمل ویتامین D و تقدیر از مسن ترین سالمند که راوی چندین کتاب میباشد و همچنین از سالمندان فعال و پویا تقدیر گردید.

پیاده روی سالمندان و عیادت برگزار کنندگان همایش از سالمندان زمین گیر و اهداء و هدایا و تجلیل از خانواده هایشان پایان بخش همایش یکروزه تحکیم حقوق سالمندان در روستای نوین بود.

 
 
 
 
 
آخبار ما را  در پیام رسان سروش  دنبال کنید:

@muksarvabad 
 
منبع: روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان سروآباد
 
پورتال اخبار