رهبری

بدنه خبر

برگزاری مراسم بزرگداشت هفته پژوهش در دانشگاه یکشنبه، 25 آذر 1397

مراسم بزرگداشت هفته پژوهش با شعار پژوهش هدفمند، فن آوری ارزش آفرین در خدمت تولید ملی با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، معاونین تحقیقات و فن آوری، توسعه مدیریت و منابع، آموزشی و دانشجویی فرهنگی، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در دانشگاه و جمع کثیری از پژوهشگران در تالار ابن سینای دانشکده پزشکی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار وب دا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در ابتدای این مراسم ضمن تبریک هفته پژوهش، گفت: الحمدلله آمارها و مستندات پژوهشی دانشگاه نشان از وضعیت رو به رشد و امیدوارکننده دارد که این با برنامه ریزی هدفمند، همدلی و همکاری مسئولین، اساتید و پژوهشگران دانشگاه حاصل شده است که بدین جهت لازم است از تمامی دست اندرکاران این امر قدردانی گردد.

دکتر سیامک واحدی ضمن بیان اینکه، توسعه هر کشوری با توجه و پرداختن به مقوله پژوهش حاصل می گردد،  گفت: دانشگاه علوم پزشکی کردستان برنامه خود را بر اساس دستیابی به ماموریت جدید دانشگاهها یعنی دانشگاههای نسل سوم و چهارم طرح ریزی نموده است که در این راستا دانشگاه با داشتن ماموریت هایی مشخص و نیز کارافرینی به سمت شناسایی و رفع مشکلات منطقه ای و بومی حرکت کرده و در نهایت منجر به ارتقای شاخص های اجتماعی می گردد.

وی با اشاره به اینکه، نهادینه سازی پژوهش در دانشگاه علوم پزشکی کردستان از سالها قبل شروع و در دو سال اخیر به عنوان یکی از اصلی ترین فاکتورها مدنظر قرار گرفت، اضافه کرد: بحث NGS که در دانشگاه به همت و اراده مسولین و مدیران راه اندازی گردید پروژه ای بسیار حیاتی و در جهت رشد و پرورش محققان با انگیزه و علاقمند است و به حرکت دانشگاه به سمت دانشگاههای نسل های بالاتر کمک می کند که در این پروژه دانشجویان محقق و علاقمند از ابتدای ورود به دانشگاه شناسایی و با ارائه برنامه های ویژه تربیت می گردند.

رئیس دانشگاه گفت: تحقیق باید هدفمند باشد که برای این امر لازم است مشکلات بومی و منطقه ای جزو اولویت های پژوهشی دانشگاه باشد.

دکتر واحدی بیان داشت: مدیریت پاسخگو به این معنی است که مدیر ضرورت ها، خواسته ها و نیازهای جامعه را شناسایی کرده و سعی نماید با دید پژوهشی به این ضرورت ها پاسخ مناسب بدهد.

وی با تاکد بر اینکه، تصمیم گیری بدون پژوهش اشتباه است، افزود: آموزش و پژوهش کلید رفع مشکلات است.

گفتنی است در پایان این مراسم که با ارائه عملکرد پژوهشی دانشگاه از طرف معاون تحقیقات و فن آوری همراه بود، از 44 نفر از پژوهشگران برتر دانشگاه تجلیل گردید.

 
 
پورتال اخبار