رهبری

بدنه خبر

حضور پرشور مسئولین، مدیران، کارکنان، اساتید و دانشجویان دانشگاه در مراسم گرامیداشت یو ا... نهم دی ماه یکشنبه، 9 دی 1397

رئیس، معاونین، مدیران، مسئولین، کارکنان، اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کردستان به مناسبت گرامیداشت یوم ا..  نهم دی ماه"روز بصیرت و میثاق امت با ولایت" در تجمع بزرگ مردم انقلابی سنندج در سالن آزادی، حضوری پرشور داشتند.

به گزارش خبرنگار وب دا، در این مراسم باشکوه که با حضور مسئولین و مقامات استانی و شهرستانی، مدیران و کارکنان سایر ادارات و اقشار مختلف مردم همیشه در صحنه شهر سنندج برگزار شد، نماینده محترم ولی فقیه در استان کردستان ضمن اشاره به حضور پر رنگ مردم انقلابی کردستان در صحنه های مختلف انقلاب اسلامی ایران، گفت: روز نهم دی ماه، روز استقامت، پایداری، ولایتمداری، عزت، افتخار و پیروزی ملت مسلمان ایران در آزمایش الهی است.

آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی با اشاره به اینکه، خداوند همه انسان ها را آزمایش می کند و بعد از پیروزی، رتبه و درجه آنها را بالاتر می برد، افزود: حتی انبیای الهی نیز امتحان شده اند و طبق فرموده خداوند متعال اینکه بگوییم ایمان آوردیم باعث نمی گردد که مورد آزمایش و امتحان الهی قرار نگیریم، چرا که همه ملت های قبل از ما هم مورد آزمایش قرار گرفته اند.

ایشان با بیان اینکه، طبق وعده خداوند کسانی که از امتحانات الهی سربلند بیرون بیایند عزت دنیا و آخرت و پیروزی نهایی نصیبشان می گردد، اضافه نمود: روز نهم دی ماه، روزی بود که امت مسلمان ایران سربلند از امتحان الهی بیرون آمدند و قطعا هر روز سربلندتر و پیروزتر می گردند.

نماینده محترم ولی فقیه در استان با تاکید بر اینکه، تمام ملت های آزاده جهان بعد از پیروزی ملت مسلمان ایران، تبریک و تحسین گفتند، اضافه نمود: آفرین گفتن جهانیان به ملت مسلمان ایران بدین جهت بود که فتنه، فتنه ای پیچیده ای بود و دشمنان و منافقان سالها برای آن برنامه ریزی نموده و فکر می کردند همه زمینه ها برای شکست امت مسلمان ایران فراهم شده است اما خداوند امت مسلمان ایران را پیروز گرداند.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی شاهرودی ضمن اشاره به تشابه نهم دی ماه با جنگ احزاب، تصریح کرد: در جنگ احزاب دشمن و کافران فکر می کردند که اسلام و مسلمانان را شکست داده و ریشه اسلام را بر می چینند اما خداوند شکست را نصیب آنها و پیروزی را به مسلمانان اعطا نمود که در سال 88 هم همین وضعیت ایجاد شد به طوریکه بعد از پیروزی در این روز، امنیت بیشتر و پایدارتر حاصل و حتی این امنیت به کشورهای دیگر منطقه صادر شد.

ایشان با اشاره به اینکه، اقتدار رهبری، نظام و ملت مسلمان ایران بیش از هر زمان دیگری است، گفتند: تحلیل ها و اظهارات دشمنان این وضعیت را نمایان می سازد چرا که ترس آنها از موشک های نقطه زن، قایق های تند رو، اژدرها و زیر دریایی های نیروهای نظامی ما هر روز مشخص تر می گردد و مطمئن باشید که پیروز نهایی در تمام جبهه ها ما هستیم و خداوند این پیروزی را به ما عنایت فرموده است و آنها هر روز ضعیف تر و ذلیل تر می گردند.

نماینده محترم ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به اینکه، تحریم ها برای ما مشکلاتی ایجاد کرده است ولی آیا در زمان پیامبر هم مشکل وجود نداشت، گفت: همگان باید اگاه باشیم که پیروز نهایی ما هستیم.

آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی گفت: طبق فرمایشات و رهنمودهای مقام معظم رهبری(مد ظله العالی)، هزینه مقاومت به مراتب کمتر از هزینه تسلیم شدن است و وضعیت امروز این گفته را کاملا تایید و تصدیق می نماید.

ایشان در پایان گفتند: رکن اصلی نظام، رهبری هستند و ملت مسمان ایران اگاه و بصیرند و کسانی که بگویند خدا، قانون و حکومت خدایی را می خواهیم و در برابر مشکلات استقامت نمایند خداوند کمکشان می کند و مورد احترام واقع شده و هر روز چیره تر شده و سربلند دنیا و قیامت می گردند.

   سر دادن شعارهای انقلابی از قبیل مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل و شعر خوانی انقلابی توسط آقای  مطهری از کارمندان دانشگاه علوم پزشکی کردستان از دیگر برنامه های این مراسم بود.
 

 
پورتال اخبار