رهبری

بدنه خبر

برگزاری نشست هماهنگی اجرای موازین بهداشت حرفه ای در کارگاهها و مشاغل فعال زندانهای استان سه‌شنبه، 18 دی 1397

نشست هماهنگی اجرای موازین بهداشت حرفه ای در کارگاهها و مشاغل فعال زندانهای استان کردستان با حضور مدیر HSE بنیاد تعاون کشوری، مدیر، مسئول امور اداری و مسئول ایمنی و بهداشت حرفه ای بنیاد تعاون زندانیان استان کردستان به همراه مدیر سلامت محیط و کار و کارشناسان سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی کردستان در محل دفتر معاون بهداشتی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار وب دا، مدیر سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی کردستان ضمن خیر مقدم به حاضرین و بیان اهداف نشست، گفت: اقدامات بنیاد تعاون در زمینه توسعه کارگاهها، کارخانجات، فعالیت های اقتصادی، صنعتی و کشاوزی و نیز حرفه آموزی در جهت ایجاد شغل برای زندانیان در کشور و استان کردستان بسیار حائز توجه بوده و جای تقدیر و تشکر دارد.

مهندس کمال ابراهیمی ضمن بیان اینکه، کمک به اشتغال زندانیان یک حرکت جهادی در خصوص راهکارهای اقتصاد مقاومتی و کمک به افزایش تولیدات داخلی است، افزود: در کنار توسعه کارآفرینی و اشتغال برای زندانیان باید به مقوله سلامت شغلی نیز به عنوان یک ضرورت توجه داشته باشیم که خوشبختانه بنیاد تعاون در این زمینه اقدامات ارزشمندی را به انجام رسانده است.

سپس مدیر HSE بیاد تعاون کشور با اشاره به اینکه سلامت یک مقوله چند بعدی است و لازم است دستگاههای مرتبط همکاری های گسترده داشته باشند، تصریح کرد: هماهنگی و همکاری بنیاد تعاون با وزارت بهداشت و دانشگاههای علوم پزشکی در زمینه ارتقای وضعیت سلامتی زندانیان در سطح کشور بسیار مطلوب بوده و موجب بهبود وضعیت شده است.

مهندس محمد شادپور گفت: رعایت استانداردهای ایمنی و بهداشت حرفه ای در سطح کارخانه ها و کارگاه های بنیاد، موجب کاهش چشم گیر آسیب ها و حوادث شغلی شده و مسیر توسعه حرفه آموزی و اشتغال زائی را تسهیل نموده است.

 
 

همچنین مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان کردستان ضمن بیان اینکه، ایجاد و توسعه زمینه های شغلی ریشه بسیاری از مشکلات و معضلات جامعه را می خشکاند، گفت: بنیاد تعاون زندانیان استان کردستان اقدامات بسیار مناسبی در جهت حرفه آموزی، اشتغال زایی و نیز سالم سازی شغلی به انجام رسانده که احداث خانه های بهداشت کارگری و راه اندازی زندان باز از آن جمله است که در زندان باز، زندانیان به کارهای کشاورزی از جمله پرورش قارچ، مرغ، بوقلمون و ماهی پرداخته و نیز در این زمینه آموزش می بینند که قطعا در آینده ای نزدیک شاهد نتایج مثبت آن در جامعه خواهیم بود.

مهندس ابوتراب لطفی گفت: نگاه ما به سالم سازی فضای کار یک نگاه پیشگیرانه است و از ابتدای احداث و راه اندازی فضاها و کارگاههای شغلی به مسئله ایمنی و بهداشت آن توجه جدی داریم.

در پایان این نشست پس از بحث و بررسی پیرامون مشکلات و فرصت ها، مواردی از قبیل اندازه گیری عوامل زیان بار شغلی، انجام معاینات شغلی، برگزاری جلسات ماهیانه کمیته حفاظت فردی و بهداشت کار، فعال نمودن خانه های بهداشت کارگری و رعایت موازین بهداشت محیطی در شاغلین و کارگاههای بنیاد تعاون زندانیان استان تصویب شد. 

 
پورتال اخبار