رهبری

بدنه خبر

دیدار رئیس دانشگاه با جمعی از خیرین دندانپزشک شنبه، 22 دی 1397

رئیس، معاون اجتماعی، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل و رئیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با جمعی از خیرین دندانپزشک دیدار و از خدمات خیرخواهانه سلامت آنان تقدیر کردند.

به گزارش خبرنگار وب دا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در ابتدای این دیدار صمیمی ضمن خیر مقدم به حاضرین و بیان اینکه، یکی از کارهایی که در آیات و روایات اسلامی به سبقت و سرعت در آنها امر شده ایم، خیرات است، افزود: در قرآن کریم فرشتگان، پیامبران و بندگان صالح خدا به این ویژگی ستوده شده‌اند که در کار‌های نیک از همدیگر پیشی‌ می گیرند و بنابراین هر یک از ما باید در انجام کارهای خیر، خود را با دیگران مقایسه کرده و سعی در سبقت داشته باشیم.

دکتر سیامک واحدی با اشاره به این مطلب که، حوزه سلامت جامعه نیازمند ورود جدی خیرین حرفه های بخش سلامت است، گفت: جمع کثیری از متخصصان رشته های مختلف مرتبط با سلامت در دانشگاه به ارائه کارهای خیر و داوطلبانه در بین نیازمندان در استان می پردازند که یکی از این گروههای خیر، دندانپزشکان عزیز است.

وی با بیان اینکه، انجام کارهای خیر در بخش سلامت و مخصوصا حوزه دهان و دندان از چند جنبه حائز اهمیت است، اضافه کرد: جدای از پاداش معنوی و اخلاقی که کارهای خیر بدنبال دارد، موجب گسترش این روحیه و نیز ورود بیشتر خیرین حرفه های علوم پزشکی به ارائه خدمات رایگان، خیر خواهانه و نیز داوطلبانه می گردد و همچنین حس محبت به هم نوع، وطن پرستی و نیز احساس مسئولیت اجتماعی را بیش از پیش تقویت می نماید.

رئیس دانشگاه با محترم شمردن خدماتی که خیرین دندانپزشک دانشگاه به نیازمندان استان ارائه داده اند، تاکید کرد: در ارائه خدمات خیرخواهانه مرتبط با سلامت دهان و دندان قبل از هر چیز به خداوند متعال توکل کنید و سپس برای بهبود وضعیت و نیز عملکرد مطلوبتر، طرح و برنامه تهیه و تدوین و بعد از شروع با جدیت پیگیری و ادامه دهید زیرا ادامه هر کاری بسیار مهم است و باید اطمینان داشت که اگر به راه و هدفمان ایمان داشته باشیم انجام کارها هر روز ارتقا پیدا می کند.

دکتر واحدی با تاکید بر اینکه، فرهنگ سازی انجام کارهای خیر در میان دندانپزشکان و سایر تخصص های علوم پزشکی بسیار مهم است، گفت: خدمات خیرخواهانه سلامت باید شامل حال همه نیازمندان جامعه گردد، البته در این زمینه باید به نحو احسن کرامت و ارزش این قبیل بیماران را حفظ کرد.

وی با بیان اینکه، دانشگاه از تمامی توان خود برای تهیه اقلام مصرفی خیرین دندانپزشک استفاده می کند، افزود: بیماریابی و درمان به موقع تاثیر به سزایی در سلامت دهان و دندان افراد دارد و بنابراین به راه انداختن جنبش هایی این چنین، موجب ارتقای سلامتی مردم عزیز استان خواهد شد.

گفتنی است در این دیدار ضمن ارائه آمارهای عملکردی خیرین دندانپزشک توسط رئیس دانشکده دندانپزشکی و معاون اجتماعی دانشگاه، هر یک از حاضرین به بیان دیدگاهها و نظراتشان پرداخته و در نهایت تصمیمات لازم در خصوص بهبود ارائه خدمات خیرخواهانه دندانپزشکی و گسترش آن به دیگر حوزه ها، اتخاذ گردید.

 
 
پورتال اخبار