رهبری

بدنه خبر

در راستای اجرای طرح بسیج ملی فشار خون بازدید مدیر و مسئولین شبکه بهداشت و درمان شهرستان سروآباد از مراکز روستایی پایگلان و بوریدر یکشنبه، 2 تیر 1398

در راستای اجرای طرح بسیج ملی فشارخون بالا در سراسر کشور دکتر معروف احمدی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سروآباد، رئیس مرکز بهداشت و مسئول طرح گسترش مرکز بهداشت شهرستان سروآباد مورخ سی خرداد ماه از دو مرکز خدمات جامع سلامت روستایی پایگلان و بوریدر بازدید نمودند و از نزدیک شاهد نحوه اجرای طرح بسیج ملی فشارخون بالا در این دو مرکز بودند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان سروآباد مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان پنجشنبه سی‌ام خرداد ضمن بازدید از واحدهای مختلف مراکز روستایی پایگلان و بوریدر در جمع مراجعین سنجش فشارخون بالا و مجریان طرح این دو مرکز اظهار داشتند:گروه هدف این طرح، افراد بالای 30 سال، بیماران کلیوی و بانوان باردار هستند. افراد برای کنترل رایگان فشار خون خود می توانند به همه مراکز و پایگاه های سلامت و ایستگاه های ثابت و سیار شهری و روستایی و بیمارستان شهرستان مراجعه کنند و از سلامت جسمی و میزان فشارخونشان آگاه شوند.

دکتر معروف احمدی شایع ترین علل مرگ‌ ومیر در کشور را ابتلا به بیماری‌های قبلی و عروقی که فشار خون از عوامل اصلی آن است، عنوان کرد و گفت : شایع‌ترین علامت فشار خون را باید بی علامتی دانست، به طوری که اکثر مبتلایان از این موضوع اطلاعی ندارند و در واقع اجرای این طرح میتواند به آمار دقیقتر مبتلایان به این بیماری دست یافت که این امر موجب سیاستگذاری بهتر در این راستا خواهد شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سروآباد با بیان این که متاسفانه امروزه آمار ابتلا به فشار خون بالا در کشور ما بالاست، از مردم خواست با شرکت در این طرح از وضع جسمی و میزان فشارخون خود باخبر شده و در صورت بالا بودن فشار، با اقدامات درمانی، از عوارض آن پیشگیری کنند. و حتماً توصیه‌های کارشناسان امر را جدی بگیرند.

ایشان در پایان از نحوه اجرا و عملکرد مجریان این طرح در دو مرکز روستایی بوریدر و پایگلان رضایت داشتند.

آدرس ما در پیام رسان سروش:
کانال روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان سروآباد

https://sapp.ir/muksarvabad

 

 
منبع: روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان سروآباد
 
پورتال اخبار