رهبری

بدنه خبر

برگزاری مراسم بزرگداشت روز پزشک در دانشگاه چهارشنبه، 8 شهریور 1396

مراسم گرامیداشت روز پزشک و تجلیل از پزشکان نمونه استان در سالن ابن سینا دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزار گردید.

 به گزارش خبرنگار وب دا، در این مراسم که با حضور جمع کثیری از مسئولان استانی، مدیران، کارکنان دانشگاه و پزشکان برگزار شد، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در ابتدای جلسه ضمن گرامیداشت زاد روز حکیم ابوعلی سینا و روز پزشک، گفت: طبق فرموده حضرت علی (ع): هرکسی طبابت را پیشه کند باید دارای سه خصوصیت ؛ تقوا، خیرخواهی و اجتهاد باشد.

 
 

 

 
 
دکتر سیامک واحدی افزود: داشتن تقوا به این معنی است که خدا را بر اعمال خود ناظر دانسته و با رازداری، پاکی چشم، زبان و نیک سیرت بودن با کلام و رفتار خود مایه شادی و امید دردمندان باشیم.

وی اظهار داشت: پزشکان باید با رعایت اخلاق حرفه ای و داشتن ایثار و از خود گذشتگی، سود و صلاح بیماران را بر منافع شخصی خود ترجیح دهند.

رئیس دانشگاه بر بکارگیری همه توان علمی، فکری و جسمی پزشکان را برای بازیابی سلامتی بیماران بدون مشروط نمودن خدمات و عدم استفاده از بیماران بعنوان وسیله ای برای کسب تجربه تاکید کرد.

دکتر واحدی تولید علم ،تشکیل کانون های پژوهشی و انجام کار پژوهشی در قالب گروه های چندنفره، تولید ادبیات به زبان های مختلف جهت ارائه دستاوردهای برجسته حوزه علوم پزشکی، توجه جدی به حوزه آموزش، مشارکت در جهت خصوصی سازی مراکز درمانی، داشتن اخلاق حرفه ای، بین المللی سازی دانشگاه، پرورش نیروهای متخصص در رشته های مختلف پزشکی، زیباسازی محیط کار و بیمارستانها، نگهداری از تجهیزات و امکانات دانشگاه و نگهداری از محیط زیست را از جمله وظایف دانشگاه دانست.

وی از ساختن بیمارستان شفا بجای بیمارستان قدس سنندج در آینده ای نزدیک خبر داد و از پزشکان خواست در جهت ساخت این بیمارستان و همچنین کمک مالی به امدادگران عاشورا جهت درمان بیماران سرطانی مشارکت فعال داشته باشند.

فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان نیز در این مراسم گفت: موضوع امنیت و سلامت دو مقوله بسیار مهم در هر جامعه ای است که همه ما بعنوان سربازان این نظام با نیت خدمت به مردم جهت حفظ و ارتقاء این دو نعمت بزرگ در این عرصه تلاش می کنیم.

سردار رجبی با بیان بخشی از فعالیت های حوزه سپاه در بخش سلامت استان، افزود: 1750 روستای آباد در استان وجود دارد که پزشکان می توانند با همکاری نیروهای سپاه در قالب کارگروه های سلامت جهت انجام مطالعه وضعیت سلامت و شناسایی بیماری های موجود در این مناطق برای پیشگیری و درمان آنها همکاری نمایند.   

در ابتدای این مراسم نیز رئیس سازمان نظام پزشکی و شورای هماهنگی استان کردستان نیز ضمن خیرمقدم، به جایگاه والای پزشکان اشاره کرد و گفت: در فرهنگ عمومی و باورهای اجتماعی مردم، طبیب بعنوان احیاگر و دارای قداست معرفی شده است.  

دکتر بابک قطبی از همکاران تلاشگر جامعه پزشکی استان خواست که در تربیت شاگردانشان بعنوان تسکین دهندگان آلام دردمندان، جهت انتقال افکار و تخصص این اساتید کوشا باشند.

در پایان این مراسم بعد از اجرای موسیقی از پزشکان نمونه استان با اهدا لوح و جوایزی قدردانی شد.                                                                                                                            

 
پورتال اخبار