رهبری

بدنه خبر

تاسیس 17 مرکز جدید ناباروری در نقاط محروم کشور / احداث 126 بیمارستان جدید در دولت یازدهم سه‌شنبه، 14 شهریور 1396

دکتر آقاجانی، معاون سابق درمان وزارت بهداشت گفت: در راستای سیاست های جمعیتی، مدیریت درمان نابارورى براى سه میلیون زوج، پوشش 85 درصدى هزینه های ناباروری، تاسیس 17 مرکز جدید ناباروری در نقاط محروم را اجرا کردیم.

به گزارش وبدا، دکتر محمد آقاجانی در همایش بزرگ کارگزاران نظام سلامت و آیین تکریم و معارفه معاونین جدید وزارت بهداشت ضمن اشاره به به برنامه های طرح حول سلامت در ابتدای دولت یازدهم، گفت: در طى چهار سال دولت یازدهم ، حوزه درمان، با اجراى برنامه هاى طرح تحول سلامت شامل اجرای برنامه های هفت گانه طرح درمان، پروژه های توسعه ای و مدیریت درمان بیماری ها شناخته شد.

معاون سابق درمان با بیان این که در طی 4 سال، 1200 پروژه سلامت در کشور شامل؛ پلی کلینیک، بلوک های زایمانی، بخش اورژانس ، مراکز سرطان، آی سی یو، سوختگی و مسمومیت ایجاد و راه اندازی شد، افزود: با اجراى برنامه ملى مدیریت درمان سکته های قلبى و مغزى در 34 شهر ، 24 هزار بیمار سکته قلبی و هزار بیمار سکته مغزی از مرگ و معلولیت نجات پیدا کردند.

 

دکتر آقاجانی با اشاره به اجرای 10 برنامه بزرگ در حوزه تحولات بنیادین و ساختارى در حوزه درمان ، گفت: تدوین و اجراى استانداردهاى نوین درمانی به منظور ارتقای کیفیت ارایه خدمات با 248 استاندارد و 903 سنجه در طی دو سال انجام شد.

معاون سابق درمان وزارت بهداشت ضمن اشاره به راه اندازی سامانه الکترونیکی پروانه موسسات پزشکى دولتى و غیر دولتى، افزود: در حوزه توسعه گردشگرى سلامت، 200 بیمارستان گواهى گردشگرى دریافت کردند و با کمک سازمان جهانى بهداشت، دوره مدون شش ماهه آموزش مدیران بیمارستان برگزار شد و تا پایان این ماه، آموزش نیمى از مدیران به پایان می رسد.

دکتر آقاجانی با بیان این که 200 راهنماى بالینى به منظور کنترل هزینه ها ارائه و تدوین شده است، افزود: به منظور تحقق سطح بندى خدمات درمانى، سند درمان 1404 طى 2 سال تدوین و ابلاغ شد.

وی افزود: با اجرای سند درمان ، دسترسی عادلانه آحاد مردم به خدمات درمانی بویژه در مناطق محروم فراهم می شود و در راستای این سند 300 هزار فرصت شغلى ایجاد می شود.

دکتر آقاجانی در پایان از حمایت های دکتر روحانی از حوزه سلامت و راهبری، درایت و پایمردی وزیر بهداشت در این‌حوزه تشکر و قدردانی کرد.

 
پورتال اخبار