رهبری

بدنه خبر

گزارش عملـکرد کلینیک سیار دندانپزشـکی سنندج چهارشنبه، 22 شهریور 1396

در کلینیک سیار دندانپزشـکی مستقر در دبستان شهید محمد صدیق محمدی محله حاشیه نشین ننله سنندج خدمات سطح 1 و 2 دندانپزشکی بصورت رایگان به مراجعین ارائه گردید.

به گزارش وب دا، کلینیک های سیار دندانپزشـکی در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت و دسترسی عادلانه به خدمات بهداشتی و درمانی در مناطق حاشیه نشین استان ها مستقر گردیده و در این موبایل کلینیک‌ها تمامی تجهیزات دندانپزشکی جهت ارائه خدمات عمومی دندانپزشکی به مراجعین فراهم می باشد.

 
 
 

در کلینیک سیار مستقر در ننله سنندج از تاریخ 11/6/96  لغایت 16/6/96 ، تعداد 98 نفر در خصوص سلامت دهان و دندان آموزش دیدند و 98 نفر نیز معاینه شدند.

10 مورد فیشور سیلنت ،3 مورد جرم گیری و بروساژ ، 32 مورد کشیدن دندان شیری و 22 مورد کشیدن دندان دائمی از جمله عملکرد انجام شده در این کلینیک، طی هفته مذکور می باشد.

از دیگر خدمات انجام شده در این کلینیک ؛ 4 مورد ترمیم یک سطحی آمالگام، 12 مورد ترمیم دو سطحی آمالگام ، 10 مورد ترمیم سه سطحی آمالگام، 6 مورد ترمیم یک سطحی اچ نوری، 11 مورد ترمیم دو سطحی اچ نوری و 13 مورد نیز ترمیم سه سطحی اچ نوری می باشد.

گفتنی است یک دستگاه کلینیک سیار دندانپزشکی دیگر نیز در روستای ویله مریوان جهت ارائه خدمات دندانپزشکی به مردم این منطقه مستقر و راه اندازی گردیده است.

 
پورتال اخبار