رهبری

بدنه خبر

گزارش عملـکرد کلینیک سیار دندانپزشـکی سنندج چهارشنبه، 5 مهر 1396

در کلینیک سیار دندانپزشـکی مستقر در درمانگاه روستای سراب قامیش سنندج خدمات سطح 1 و 2 دندانپزشکی بصورت رایگان به مراجعین ارائه گردید.

به گزارش وب دا، کلینیک های سیار دندانپزشـکی در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت و دسترسی عادلانه به خدمات بهداشتی و درمانی در مناطق حاشیه نشین استان ها مستقر گردیده و در این موبایل کلینیک‌ها تمامی تجهیزات دندانپزشکی جهت ارائه خدمات عمومی دندانپزشکی به مراجعین فراهم می باشد.

در کلینیک سیار مستقر در ننله سنندج از تاریخ 96/6/25  لغایت 96/6/30 ، تعداد  106نفر در خصوص سلامت دهان و دندان آموزش دیدند و  106نفر نیز معاینه شدند.

27 مورد فیشور سیلنت ،دو مورد جرم گیری و بروساژ،  39مورد کشیدن دندان شیری و 28 مورد کشیدن دندان دائمی از جمله عملکرد انجام شده در این کلینیک، طی هفته مذکور می باشد.

از دیگر خدمات انجام شده در این کلینیک ؛ دو مورد ترمیم یک سطحی آمالگام، چهار مورد ترمیم دو سطحی آمالگام ، سه مورد ترمیم سه سطحی آمالگام ، سه مورد ترمیم یک سطحی اچ نوری، 10 مورد ترمیم دو سطحی اچ نوری و نه مورد ترمیم سه سطحی اچ نوری می باشد.

گفتنی است یک دستگاه کلینیک سیار دندانپزشکی دیگر نیز در روستای ویله مریوان جهت ارائه خدمات دندانپزشکی به مردم این منطقه مستقر و راه اندازی شده است.

 
پورتال اخبار