رهبری

بدنه خبر

گزارش عملـکرد کلینیک سیار دندانپزشـکی سنندج سه‌شنبه، 11 مهر 1396

در کلینیک سیار دندانپزشـکی مستقر در درمانگاه روستای سراب قامیش سنندج خدمات سطح 1 و 2 دندانپزشکی بصورت رایگان به مراجعین ارائه گردید.

به گزارش وب دا، کلینیک های سیار دندانپزشـکی در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت و دسترسی عادلانه به خدمات بهداشتی و درمانی در مناطق حاشیه نشین استان ها مستقر گردیده و در این موبایل کلینیک‌ها تمامی تجهیزات دندانپزشکی جهت ارائه خدمات عمومی دندانپزشکی به مراجعین فراهم می باشد.

در کلینیک سیار مستقر در ننله سنندج از تاریخ 96/7/1  لغایت 96/7/6 ، تعداد  60 نفر در خصوص سلامت دهان و دندان آموزش دیدند و  60 نفر نیز معاینه شدند.

8 مورد فیشور سیلنت ،15 مورد جرم گیری و بروساژ،  10 مورد کشیدن دندان شیری و 24 مورد کشیدن دندان دائمی از جمله عملکرد انجام شده در این کلینیک، طی هفته مذکور می باشد.

از دیگر خدمات انجام شده در این کلینیک ؛ پنج مورد ترمیم یک سطحی آمالگام، پنج مورد ترمیم دو سطحی آمالگام ، دو مورد ترمیم دو سطحی اچ نوری و سه مورد ترمیم سه سطحی اچ نوری می باشد.

گفتنی است یک دستگاه کلینیک سیار دندانپزشکی دیگر نیز در روستای ویله مریوان جهت ارائه خدمات دندانپزشکی به مردم این منطقه مستقر و راه اندازی شده است.

 
پورتال اخبار