رهبری

بدنه خبر

اجلاس مدیران دانشگاه علوم پزشکی کردستان در سنندج برگزار شد یکشنبه، 16 مهر 1396

اجلاس مدیران دانشگاه علوم پزشکی کردستان در راستای اقتصاد مقاومتی و اجرای صحیح طرح تحول وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حوزه سلامت در سالن اجتماعات ستاد دانشگاه برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار وب دا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این اجلاس که با حضور معاونین ، اعضای هیات رییسه ،مدیران شبکه های بهداشت و درمان شهرستانهای تابعه، روسای مراکز پزشکی آموزشی درمانی سنندج ، روءسای دانشکده ها و مدیران ستادی دانشگاه برگزار گردید، ضمن خیرمقدم و تبریک انتصاب مدیران جدید و قدردانی از زحمات مدیران قبلی در دانشگاه به بیان اهداف جلسه پرداخت و با بیان بخشی از نامه حضرت علی (ع) به مالک اشتر، گفت:  بعنوان یک فرمان الهی بر خود و همکاران تکلیف می کنم در مقام مسئول و داشتن تصدی امور مردم، در همه حال خدا را بر اعمال و رفتار خود ناظر بدانیم.

 
 
 

دکتر سیامک واحدی با اشاره به سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، افزود: اجرای طرح تحول وزارت بهداشت در صورت رعایت نظم اقتصادی مبنی بر کاهش هزینه های اضافی، افزایش درآمدها، قانونمند بودن در بکارگیری نیروها، برنامه مدار بودن مدیران، پایش برنامه ها و حضور مؤثر کارکنان در واحدهای مختلف دانشگاه می باشد.

وی با تأکید بر ضرورت قانونمداری در پاسخگویی به مراجعین، اظهار داشت: تبسم یک زبان جهانی است و کارکنان دانشگاه باید با دین مداری، خوش اخلاقی و تکریم ارباب رجوع پاسخگوی مراجعین و مردم باشند.

رئیس دانشگاه بر حفاظت از اطلاعات محرمانه دانشگاه و رعایت حریم و چارچوب اطلاع رسانی تأکید و عنوان کرد: اطلاع رسانی در تمامی حوزه ها، بازدید مسئولین استانی و کشوری از واحدهای تابعه دانشگاه و برگزاری کلیه مراسم ها و گردهمایی ها باید با هماهنگی دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه صورت گیرد.

دکتر واحدی با ابراز امیدواری نسبت به کاهش آمار مرگ مادران باردار در استان، تصریح نمود : حفظ جان هر ایرانی به اندازه نجات جان تمام ایرانیان ارزش داشته و دانشگاه نیز با اجرای برنامه های مختلف از جمله راه اندازی و فعال سازی کلینیک های پرخطر، قلب و بارداری در استان ، واکسینه کردن ، ارجاع صحیح و پیگیری دوره درمان جهت زایمان سالم و بی خطر مادران باردار تلاش می نماید.

وی به بیان اهمیت جایگاه امام جمعه و جماعت در بین مردم پرداخت و کلیه مدیران شبکه را به داشتن ارتباط مناسب و استفاده از پتانسیل نفوذ آنان جهت اطلاع رسانی و حفظ سلامت جامعه بویژه در زمینه جلوگیری از ایجاد ازدحام و شلوغی هنگام عیادت از بیماران در بیمارستانها، کم کردن این ملاقات ها و موکول نمودن آن به هنگام ترخیص و بازگشت بیماران به منزل توصیه کرد.

رئیس دانشگاه در پایان مدیران را به اقامه نماز و فراهم نمودن مقدمات برپاداشتن آن در دانشگاه در راستای امر به معروف و نهی از منکر سفارش کرد.

در ادامه این جلسه نیز مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان روایتی از پیامبر اسلام (ص)، گفت : مسئولین و مدیران دانشگاه باید با داشتن همت بلند و اولویت شناسی در انجام برنامه ها جهت پیشرفت و ارتقاء رتبه علمی دانشگاه تلاش کنند.

حجت الاسلام و المسلمین عارضی موضوع اسلامی شدن دانشگاه ها را بمعنای تولید علم و ارتقاء سطح علمی دانشگاه در راستای درآمدزایی و بکارگیری آن جهت پیشرفت دانشگاه دانست.

وی همچنین در این جلسه به بیان اقامه نماز و نهادینه سازی اخلاق حرفه ای در دانشگاه، نظارت سیستماتیک، تشویق کسانیکه وظیفه خود را به نحو صحیح و حرفه ای انجام می دهند، پرداخت.

تحلیلی بر وضعیت درآمدهای دانشگاه و مسائل مرتبط با حوزه معاونت توسعه، مشکلات و چالشهای حوزه درمان در بیمارستانها و برنامه های سال 96، ارائه عملکرد معاونت اجتماعی، سامانه سیب و برنامه های معاونت بهداشتی، موضوعات مربوط به معاونت غذا و دارو (تجهیزات و ملزومات پزشکی)، پرسش و پاسخ و جمع بندی مطالب از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه بود.

 
پورتال اخبار