رهبری

بدنه خبر

برگزاری جلسه ستاد اقامه نماز در دانشگاه چهارشنبه، 19 مهر 1396

جلسه ستاد اقامه نماز به ریاست دکترسیامک واحدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان و با حضور سایر اعضای این ستاد در دفتر ریاست دانشگاه در مجموعه پردیس برگزار گردید.

به گزارش وب دا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان  در این جلسه گفت: نماز از واجبات و اصلی ترین وظایف دینی است که در حوزه اداری ، اجتماعی و خانواده دارای جایگاه و منزلت ویژه ای بوده و همه ما وظیفه داریم این فرهنگ را اشاعه دهیم.

 
 
 

دکتر سیامک واحدی با بیان اینکه حضور مدیران در نماز جماعت می‌تواند باعث رونق بخشیدن و حضور گسترده کارکنان در این صفوف شود، افزود: ایجاد فضای معنوی و فرح بخش در محیط کار، تاثیرگذاری مثبت در فعالیتهای کارکنان و ارائه خدمات بهتر از اثرات معنوی برپایی نماز جماعت در ادارات است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان آثار و برکات نماز جماعت و اثرگذاری آن در تمام مراحل زندگی فردی و اجتماعی انسانها ، اظهار داشت: نماز یک ارتباط شخصی فرد با خداوند متعال است که با برگزاری آن به صورت جماعت می توان تفکرات فردی را به تفکرات جمعی تبدیل و از آن بهره جست لذا هرچقدر پخش اذان با صدای زیبا و مساجد ما زیباتر، تمیزتر و معطر باشد به همان اندازه جاذبه نماز و مساجد نیز برای مردم بیشتر خواهد بود.

رئیس دانشگاه با بیان اینکه مهم ترین رسالت خانواده های امروزی حفظ ارزشهای اسلامی در خانواده ها است، عنوان کرد: امروزه دشمن برای مقابله با ارزشهای ایران اسلامی و تخریب آن در خانواده ها  به جنگ نرم روی آورده که برای مقابله با این امر باید ابعاد این دشمنی ها را شناخته و اهتمام بیشتر به حفظ ارزشهای دینی در خانواده ها داشته باشیم.

دکتر واحدی در ادامه ضمن قدردانی از مسئولینی که در راستای ترویج فرهنگ نماز تلاش می کنند و بیان فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد اهمیت و جایگاه فرهنگ اسلامی و انجام امورات فرهنگی، افزود: نماز و ترویج فرهنگ آن یکی از مهمترین برنامه های فرهنگی و اجتماعی محسوب می شود که باید با برنامه ریزی دقیق ، مستمر ،برگزاری جشنواره نماز و نکو داشت آن در واحد های تابعه این امر را میسر سازیم.

در ادامه حجت‌الاسلام عارضی مسول دفتر نهاد نمایندگی رهبری  در دانشگاه علوم پزشکی کردستان نیز گزارشی از وضعیت مساجد ، نمازخانه دانشگاه و واحد های زیر مجموعه را ارائه داد.

 در پایان نیز معاونین ، مدیران و اعضای ستاد اقامه نماز دانشگاه به بیان نکاتی در رابطه با جایگاه نماز و اقدامات حوزه کاری خود در خصوص برپایی نمازواهمیت آن پرداختند.

 
پورتال اخبار