رهبری

بدنه خبر

همایش استانی گرامیداشت روز جهانی بهداشت محیط با شعار " کیفیت هوای آزاد " پنجشنبه، 20 مهر 1396

همایش استانی گرامیداشت روز جهانی بهداشت محیط با شعار " کیفیت هوای آزاد و داخل ساختمان "در سالن ابن سینا دانشکده پزشکی سنندج برگزار گردید.

در این مراسم که با حضور معاون بهداشتی، اساتید، بازرسین و کارشناسان بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی کردستان، مدیر کل سازمان هواشناسی و نمایندگان ادارات ذیربط در استان کردستان برگزار شد، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان ضمن قدردانی از همکاری ادارات ذیربط سطح استان و تلاش کارکنان حوزه بهداشت دانشگاه جهت ایجاد محیطی پاک و سالم برای مردم، گفت: آموزش و آگاه سازی مردم بویژه گروه های حساس در زمینه رعایت و حفظ سلامتی خود در زمان آلودگی هوا دارای اهمیت زیادی بوده و این نیازمند فعالیت و همکاری های بین بخشی، برون بخشی و بین المللی می باشد.

 

 
 

دکتر فرزام بیدارپور همچنین به ارائه دستاوردهای گروه بهداشت محیط این معاونت( در سال 93 - 95) در زمینه های مختلف؛ روند پایش مواد معدنی غیر سمی در آب آشامیدنی شبکه توزیع شهری و روستایی استان، کنترل کیفی کلرسنجی آب استخرها، نتایج حاصله از فعالیت های برنامه بهداشت آب و فاضلاب، گزارش طغیان بیماری های منتقله از آب و غذا، کنترل و مبارزه با دخانیات و بهداشت بیمارستانها و مراکز درمانی سطح استان پرداخت.

رئیس گروه و استاد گروه مهندسی بهداشت محیط دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز در این همایش با بیان اهمیت بهداشت محیط ، گفت: 23 درصد مرگ و میرهای جهان مرتبط با عوامل مؤثر محیطی می باشد که باید با پرهیز از انحراف در بخش آموزش و اجرایی به شناسایی این عوامل، پیشگیری و کنترل آنها پرداخت.

دکتر مقداد پیرصاحب بر ضرورت آموزش و آشنایی کودکان با مسائل بهداشت محیطی از همان دوره مهد کودک، کسب مهارت های لازم جهت شناسایی، پیشگیری و کنترل این عوامل در قالب انجام تحقیقات پژوهشی، کارگاه ها و ... در حوزه سلامت محیط، داشتن برنامه ریزی مشخص و تغییر واحدهای درسی گروه بهداشت محیط تأکید کرد.

بیان تاریخچه تشکیل بهداشت محیط ، اهمیت شعار روز جهانی بهداشت محیط 2017، ریزگردها و شرایط ایجاد آن از دیگر مباحث مطرح شده در این همایش بود.

در ادامه این مراسم از نمایندگان فعال ادارات ذیربط سطح استان و بازرسین و کارشناسان نمونه بهداشت محیط دانشگاه با اهداء جوایزی قدردانی شد.

گفتنی است در پایان نیز شرکت کنندگان در این همایش از تجهیزات پرتابل بازرسی بهداشت محیط دانشگاه بازدید کردند.

 
پورتال اخبار